تبلیغات

تبلیغات

سایت فیش حج hajj website

اخبار آذر شیمی azar-shimi-news

جستجو در مطالب سایت فیش حج و خریداران و فروشندگان

حاج رضا ، بالاترین خریدار فیش حج عمره و تمتع واجب بانک ملت و ملی -  09303654119  -  09127650121  حاج رضا

 

حاج رضا رحمتی ، بهترین خریدار فیش حج عمره و تمتع نقدی و فوری، خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع

 

 

فروش فیش حج قانونی شد

نقل و انتقال قانونی فیش حج تمتع فراهم شد
رئیس سازمان حج و زيارت تاکید کرد: فروش فيش حج تمتع داراي اولويت تشرف در همان سال قانوني است و امكان اين كار در دفاتر خدمات زيارتي سراسر كشور فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید اوحدی در خصوص روش تهيه قانوني فيش حج، گفت: بر اساس دستورالعمل سازمان حج و زيارت فروش فيش حج تمتع داراي اولويت تشرف در همان سال قانوني است و امكان اين كار در دفاتر خدمات زيارتي سراسر كشور فراهم شده است.

وي ادامه داد: امسال براي اولين بار امكان نقل و انتقال براي فيش هاي عمره داراي اولويت اعزام فراهم شد تا بدين طريق بتوانيم دست سودجويان و دلالان را از مقوله زيارت كوتاه كنيم و به زائران توصيه مي كنيم تنها از طريق دفاتر مجاز خدمات زيارتي تحت نظرسازمان حج و زيارت در اين خصوص اقدام نمايند.

افزايش مدت زمان اقامت در مدينه براي تعدادي از حجاج

اوحدي در خصوص افزايش زمان اقامت زائران حج تمتع امسال در مدينه منوره گفت: سفر حج تمتع سفري طولاني است و زائران بين ۲۹ تا ۳۲ روز يا بيشتر در سفر هستند، امسال تمهيدات خوبي انديشيده شده كه براي تعدادي از زائران كه امكان پذير بوده و برنامه پروازي به ما اين اجازه را مي‌داده، دوره اقامت در مدينه منوره را به ۸ يا ۹ روز افزايش دهيم كه اين تصميم تنوع در سفر زائران را به دنبال داشته است.

وي ادامه داد: در سالهاي آتي اگر توسعه فرودگاه مدينه منوره و جده اين امكان را فراهم آورد كه تعداد پرواز‌ها در برنامه پروازي حج افزايش يابد، اميدواريم بتوانيم مدت زمان سفر حج را كاهش دهيم.

60 پزشک زن به حج تمتع اعزام می شوند

 

 

 

حجمعاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت از حضور 280 پزشک در معاینات قبل از اعزام زائران به حج تمتع و اعزام آنان به حج خبر داد و گفت: برای اولین بار از این تعداد پزشک اعزامی 60 نفر زن هستند.
به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، ˈعادل مقصودی نژادˈ اعزام پزشکان خانم به حج را در راستای اجرای طرح انطباق موازین شرع مقدس با امور پزشکی و در جهت تقویت کادر پرسنل خانم اعلام کرد.

وی گفت: این پزشکان به تناسب جمعیت مجموعه هتل هایی که در عربستان مستقر هستند، در درمانگاه ها مستقر می شوند.

مقصودی نژاد همچنین از راه اندازی 2 درمانگاه شبانه روزی ویژه بانوان در شهرهای مکه و مدینه نیز خبر داد و عنوان کرد: برای اولین بار در حج 93 علاوه بر اینکه مطب های هشت ساعته و 16 ساعته مستقر در مکه و مدینه برای معاینه بانوان فعالیت خواهند کرد، دو مطب شبانه روزی ویژه بانوان نیز خواهیم داشت که به صورت 24 ساعته به بانوان خدمات پزشکی ارائه می کنند.

 

 

 

پس از آزاد‌سازی فیش‌های عمره؛ ساماندهی؛ گام بعدی آزادسازی

 

 

 

 

خرید و فروش فیش حج عمره و تمتعگروه اجتماعی: با وجود اعلام سازمان حج و زیارت مبنی بر آزاد شدن خرید و فروش فیش عمره که موجب کاهش قیمت فیش‌ها شده است، نواقص این طرح و نبود ساختاری برای معرفی خریدار و فروشنده به هم موجب شده است دلالان این حوزه همچنان فعال باشند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) پس از سال‌ها کشمکش بین مردم، دلالان فیش عمره و سازمان حج و زیارت، بالاخره چندی پیش سازمان حج و زیارت اعلام کرد که خرید و فروش فیش عمره مفرده آزاد است و افراد برای انتقال قانونی فیش‌های خود می‌توانند به دو آژانس کانون بازنشستگان سازمان حج و زیارت و کارگزاران مرکزی استان تهران مراجعه کنند.

از ممنوعیت و مخالفت شدید تا آزادسازی خرید و فروش

همه مدیران سابق سازمان حج و زیارت به شدت مخالف آزاد شدن خرید و فروش فیش عمره بوده‌اند و در تمامی نشست‌های خبری در پاسخ به این سؤال که آزاد نبودن خرید و فروش فیش، مردم را به دامان دلالان می‌اندازد، به شدت موضع گرفته و اعلام می‌‌کردند در صورت آزاد شدن خرید و فروش، فیش عمره به کالایی اقتصادی تبدیل و مدام دست به دست شده و قیمت آن افزایش پیدا می‌کند؛ اما اکنون همان مسئله‌ای که به شدت توسط رؤسای سابق مذمت می‌شد به صورت قانونی در حال اجرا است.

مسافرت کم هزینه و خانوادگی عمره ‌گران می‌شود

تا حدود سه سال قبل به علت‌های مختلف عمره جزو مسافرت‌های خارج از کشور کم هزینه و خانوادگی محسوب می‌شد که با 500 تا 700 هزار تومان برای هر فرد، عمره‌ای 12 تا 14 روزه را می‌شد تجربه کرد. از سوی دیگر به هر زائر تا 700 دلار ارز دولتی پرداخت می‌شد و زائران با دلارهای خود سوغات خریداری کرده (به دلیل تفاوت قیمت دلار بین دو کشور) منتفع می‌شدند و یا حتی دلارهای خود را می‌فروختند.  

همین مسائل موجب شده بود تقاضا برای فیش عمره افزایش و عرضه آن کاهش داشته باشد که طبیعتاً عرضه کم و تقاضای زیاد قیمت فیش‌های آزاد را بالا برده بود اما مردم توان مالی بهتری برای خرید داشتند و همین مسئله سود سرشاری به جیب دلالان فیش‌ها واریز می‌کرد.

شرایط عوض شد/ کاهش تقاضا افزایش عرضه

توان اقتصادی مردم کاهش یافت، قیمت دلار افزایش یافت، قیمت بلیط هواپیما و قیمت اجاره هتل در عربستان نیز همچنین، ارز دولتی 700 دلار به 200 الی 300 دلار کاهش یافت؛ از سویی سنت‌هایی مانند خرید سوغات و دادن ولیمه‌های آنچنانی همچنان پابرجا است اما مردم توان انجام آن را نداشتند.

همین روند موجب شد در ثبت‌نام عمره سال جاری در برخی از استان‌ها حتی تا اولویت‌های 600 (آخرین اولویت موجود) دعوت به ثبت نام شود اما همچنان برخی کاروان‌ها خالی بود. تا اینکه سازمان حج و زیارت دست به کار شد و اعلام کرد که خرید و فروش فیش عمره آزاد شده و تحت نظارت (نه دخالت و دریافت سود) سازمان حج و زیارت صورت می‌گیرد.

مردمی که اکنون فیش‌های عمره خود را به هر دلیلی نمی‌توانند خود مورد استفاده قرار دهند دو راه دارند: یکی اینکه به بانک مراجعه کرده و فیش خود را تحویل و پول خود را به همراه سود آن دریافت کنند و یا اینکه با مراجعه به دفاتر اعلام شده از سوی حج و زیارت فیش خود را بفروشند.

شکستن قیمت فیش آزاد عمره

با اعلام سازمان حج و زیارت مبنی بر آزاد شدن خرید و فروش فیش، قیمت فیش‌ها از بیش از سه میلیون سال‌های قبل به یک میلیون و 800 هزار تومان کاهش و رئیس سازمان حج و زیارت پیش‌بینی کرد این قیمت حتی در دور جدید ثبت‌نام به یک میلیون و 500 هزار تومان برسد.

البته این کاهش قیمت صرفاً نتیجه آزاد شدن خرید و فروش فیش نبوده است بلکه کاهش تقاضا و افزایش عرضه نیز تأثیر قابل ملاحظه‌ای بر آن داشته است.

خلأ ساختاری که دلالان فیش را همچنان زنده نگه داشته است

اما همچنان دلالان فیش‌های عمره فعال هستند، آن هم دقیقاً در مقابل ساختمان اصلی سازمان حج و زیارت و به راحتی می‌توانید در دست بسیاری از مردمی بی‌اطلاعی که از شرایط جدید خبر ندارند برگه‌های تبلیغاتی خرید و فروش فیش حج را ببینید. چرا که سازمان حج و زیارت ساختار مشخصی برای معرفی خریداران و فروشندان فیش عمره پیش‌بینی نکرده و افراد خود باید کسی را پیدا کنند که خواهان خرید فیش عمره آنها است.

خرید و فروش فیش عمره کاملاً آزاد نشده است

ناصر خدرنژاد، معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت با پذیرش این خلأ اعلام کرد: بحث و تصمیم ما در سازمان این نبود که خرید و فروش فیش کاملاً آزاد باشد. بلکه فضایی را ایجاد کرده‌ایم که کسانی که امکان تشرف ندارند فیش‌های خود را به افرادی که امکان تشرف دارند، اما فیش ندارند، منتقل کنند.

وی ادامه داد: دارندگان فیش‌های عمره بعضاً به دلایل مختلف از جمله بدهکاری، بیماری، نیاز شدید مالی و ... خواهان فروش فیش خود بودند اما ممنوعیت خرید و فروش فیش وجود داشت و دلالان از این ممنوعیت استفاده کرده ،منتفع می‌شدند.

خدرنژاد با تأکید بر اینکه اکنون فضا آزادتر و آرام‌تر شده است، گفت: مردم برای انتقال فیش خود باید فردی را پیدا کنند که خواهان فیش آنها است البته ما به دنبال ایجاد سیستمی برای معرفی این افراد به هم هستیم.

خرید و فروش فیش حج عمره و تمتعبر اساس گزارش ایکنا هنوز انتقال فیش حج در شهرستان‌ها توسط دلالان صورت می‌گیرد، در تهران نیز همچنان این گروه فعال هستند چون بسیاری از مردم در خانواده و اطرافیان خود کسی را نمی‌توانند پیدا کنند که خواهان خرید فیش‌ آنها باشد.

سازمان حج و زیارت و اقدامی تحسین‌برانگیز

اقدام سازمان حج و زیارت در آزادسازی خرید و فروش فیش حج یقیناً به نفع مردم به ویژه خریداران بوده است. چرا که با کاهش قیمت فیش مواجه بوده‌اند اما برنامه‌ریزی ناقص و نبود ساختاری برای انتقال راحت‌تر همچنان دلالان را فعال نگه داشته.

مشکل خرید و فروش فیش‌های حج همچنان باقی است

اما مشکل خرید و فروش فیش‌های حج همچنان باقی است. به ویژه اینکه قیمت فیش حج بسیار افزایش پیدا کرده است یعنی مردم حدوداً 10 میلیون تومان هنگام تشرف باید به سازمان حج و زیارت پرداخت کنند. از سوی دیگر در حج تمتع مسئله استطاعت و از بین رفتن یا به دست آمدن استطاعت نیز مطرح است و سازمان حج و زیارت که قصد دارد ماه آینده ثبت‌نام حج تمتع سال 93 را انجام دهد باید فکری البته جامع‌تر برای خرید و فروش فیش حج تمتع بیاندیشد.

 

منبع: خبرگزاری ایکنا

شنبه 28 دی 1392 09:55 شماره خبر : 1360118

 

 

 

 

توصیه های مهم وزارت حج عربستان سعودی در خصوص رمی جمرات در حج تمتع سال جاری

 

 

 

رمی جمرات حجوزارت حج عربستان در بیانیه ای خواستار رعایت دستورالعمل های آن وزارتخانه مبنی بر نحوه استفاده حجاج از جمرات در موسم حج تمتع شده است.
به گزارش خبرنگار حج نیوز در مکه مکرمه وزارت حج عربستان از کلیه کشورهای اسلامی خواست تا در زمان رمی جمرات تمامی مقررات و دستورالعمل های صادره را رعایت نمایند. گفتنی است هشت سال پیش طی حادثه ای که بر روی پل جمرات رخ داد بیش از سیصد تن از حجاج دار فانی را وداع گفتند. لذا از آن سال وزارت حج عربستان سعودی برای حفظ سلامتی زایرین مخصوصا بر روی پل جمرات بسیار حساس است.
با توجه به مراتب فوق وزارت حج عربستان اعلام نموده است حجاج بیت اله الحرام می بایست نحوه عبور از روی پل های جمرات را براساس دستورالعمل ابلاغی تنظیم نمایند و برنامه های مورد نظر را رعایت نمایند
وزارت حج عربستان سعودی از موسسه مطوفی ایران درخواست نمود که زایرین در زمان رمی جمرات فاصله خود را تا هر یک از ستون ها حفظ نمایند.
لذا بر اساس مطالب مذکور از زایرین حج تمتع چنین انتظار می رود که در زمان تفویج در مشاعر مقدسه تمامی دستور العمل  های ابلاغی سازمان حج و زیارت را که توسط مدیران کاروان های حج به آنها اعلام خواهدگردید ، به درستی اجرا نموده تا انشالله بدون بروزهیچ گونه مشکلی در این زمینه بتوانیم حج سال جاری را به خوبی به سرانجام برسانیم.

 

 

 

توصیه ای در خصوص میزان ارز مسافرتی زائران خانه خدا

 

 

 

ارز حجبراساس گزارش های واصله برای برخی از زایرین به هنگام بازگشت به ایران مشکلاتی در خصوص به همراه داشتن ارز بیش از مقدار مجاز به وجود آمده است.
به گزارش خبرنگار اعزامی سازمان حج و زیارت به مکه مکرمه، سفیر ایران در عربستان با استناد به بیانیه وزارت امور خارجه عربستان سعودی اذعان داشت میزان ارز مسافرتی تعریف شده فی ما بین کشورهای ایران و عربستان محدود می باشد.
سید محمد جواد رسولی سفیر ایران در عربستان گفت: کلیه  ایرانیان(اعم از زایر و غیر زایر) می بایست تمامی توافقات صورت گرفته را رعایت نمایند.
وی افزود این مقررات شامل تمامی مرزهای آبی، خاکی و هوایی می شود، لذا کلیه زائرانیکه قصد ورود و یا خروج از عربستان را دارند می بایست وفق چارچوب فوق عمل نمایند و در غیر این صورت ممکن است تبعاتی برای ایشان داشته باشد.
سفیر ایران در عربستان ادامه داد : این چارچوب توسط وزارت امور خارجه عربستان در تاریخ چهاردهم شهریور ماه سال گذشته به تمامی گمرکات عربستان ابلاغ و اجرایی شده است.
وی از کلیه زایرین با تاکید درخواست نمود مبلغی بیش از 5000 دلار یا معادل آن از سایر ارزها به همراه نداشته باشند. بنابر این اگر ضریب تسعیر دلار به ریال سعودی را معادل  75 / 3 فرض نماییم اگر زایری مبلغی بیش از هیجده هزار و هفتصد و پنجاه ریال سعودی به همراه داشته باشد بنا بر توافق صورت گرفته برای خروج از کشور عربستان با مشکل مواجه می شود.

 

 

 

 

حاج رضا ، بالاترین خریدار فیش حج عمره و تمتع واجب بانک ملت و ملی -  09303654119  -  09127650121  حاج رضا

 

تبلیغات فیش حج

 

تلگرام فیش حج

اینستاگرام فیش حج

 

دانلود نرم افزار اندروید فیش حج : آگهی های خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع

 ----- فيش حج -----

دفتر خريد و فروش

فيش حج حجازی

269 0 259 0910

 

----- فيش حج -----

خريد و فروش فيش حج

عمره   و   تمتع   رحمتی


09127650121


09303654119

----- فيش حج -----

دفتر خريد و فروش فيش حج حجازی

269 0 259 0910

279 0 259 0910

خرید و فروش عمره و تمتع

----- فيش حج -----

خريد و فروش فيش حج عمره و تمتع رحمتی

 09127650121
09303654119


www.fishe-haj.blogfa.com

----- فيش حج -----

خريد و فروش فيش حج حسینی
09382350087 

آمار بازدید سایت

برخی از مطالب سایت

خریدار فيش حج عمره در ماه ارديبهشت 1393 تا تاريخ 25 ارديبهشت اعزام باشد.  09127250833 ...
فروش امتیاز یک عدد فیش حج عمره بانک ملی ایران به مبلغ 2.500.000 تومان (مبلغ سپرده اولیه و سود متعلقه...
خریدار فیش حج عمره 93 برای یک نفر  09139882075  -  09166522847   ستار...
2 عدد فیش تمتع بانک ملی ثبت نامی آبان 85 جهت فروش  09189328324  علی...
درخواست خرید 1 عدد فیش حج عمره اوایل سال 93 به پایینترین قیمت.  09123901733 خواجوی...
یک عدد فیش تمتع می خواهم برای امسال یکی برای سال آینده  09125472809  پوران...

حذف آگهی از سایت

برای حذف آگهی تان از سایت، با همان شماره های که در سایت آگهی ثبت کرده اید، عدد 2 (متن پیامک فقط عدد 2 باشد) به شماره 30002190000340 پیامک بفرستید و یا با شماره 75 406 76 0910 تماس بگیرید.

ثبت آگهی خرید و فروش فیش حج با سامانه پیامکی

فروشنده و خریدار محترم فیش حج، شما می توانید برای درج آگهی در سایت، علاوه بر فرم ثبت سفارش با استفاده از سامانه پیامکی متن کامل آگهی خود (اعلام خرید و یا فروش، مشخصات ، تلفن همراه و یا ثابت و متن آگهی) را به شماره 30002190000340 پیامک بفرستید.

درج آگهی در سایت رایگان است.

استعلام فیش حج